Tünel İşletmeciliği
Her marka, model ve çapta tünel açma makinesinin(TBM) işletme ve bakımını yapabilen uzman çalışanlarımız ile başından sonuna kadar mekanize tünel kazılarında çözüm ortağınız olarak çalışıyoruz.

Mikro Tünel İşletmeciliği
Gelişen ülkemizde şehirleşmenin ve nüfusun artmasının yaratmış olduğu alt yapı ya da mevcut alt yapının yetersizliğinden dolayı revizyon ihtiyacı artmaktadır. Alt yapı ihtiyaçlarının karşılanması için yeni hatların oluşturulması ya da mevcut sistemin değiştirilmesi gerekmektedir.
Bu işlemler birçok farklı şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Aç-Kapa, Hendek / Kanal Kazısı ve Mikrotünel uygulamaları alt yapı ihtiyacını karşılamakta kullanılmaktadır. Mikrotünel yöntemi diğer yöntemlere göre birçok avantajı beraberinde getirmektedir.
Eski yöntemlere göre daha hızlı ve hassas ilerleme gibi özelliklerin yanında personel ihtiyacı, karbon emisyonu, gürültü, kirlilik, titreşim ve tabiata verdiği zararlar çok daha azdır.
Boru itme makinesi yeryüzünde açılan küçük bir şaftta toprağı kazan ve kazdığı toprağı (pasa) yeryüzüne aktarabilen bir kazı makinesidir.
Bu makinenin ilerlemesini sağlayan itme istasyonu sayesinde makinenin arkasına yerleştirilen boru, itki silindirleri tarafından itilir ve bu durum makinenin kazı yapmasını sağlamaktadır.

Segment ve Kalıp Üretimi
Tünel inşaasının çok önemli bir parçası olan segment betonlarının ve kalıplarının üretimi ve tasarımı zahmetli birer süreç. Tünelinizin özellikleri ve makinenizin çapına uygun olarak tünel segmentleri ve kalıpları konusunda Özsöz çözüm ortağınız olarak hizmetinizdedir.

Danışmanlık
Çok değişken zemin koşullarında çalışmak zorlu bir süreçtir. Deneyimli ve uzman kadromuzla karşılaştığınız her türlü sorunu gidermek için çözümlerimizle her zaman yanınızdayız.